Par energoresursu cenu pieaugumu un nepieciešamo rīcību

LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ uzskata, ka energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma dēļ ir nepieciešama atbilstoša – ārkārtēja valdības rīcība, kā to jau darījušas citu valstu valdības. Cilvēki nespēj samaksāt katastrofāli pieaugušos rēķinus, uzņēmumiem draud bankrots. Šādā ārkārtējā situācijā nav pieļaujams, ka Kariņa valdība ” guļ”. Šī ir ne mazāk ārkārtēja situācija kā jau izsludinātā un joprojām spēkā esošā saistībā ar COVID izplatību. LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ aicina nepieļaut mājsaimniecību un uzņēmumu bankrotus energoresursu cenu kāpuma dēļ.

LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ aicina nekavējoties noteikt samazināto 5% PVN likmi elektrībai un dabasgāzei. PVN likmes samazinājums ļaus iedzīvotājiem tūlīt izjust elektrības un gāzes maksas nekavējošu samazinājumu savos rēķinos.

LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ aicina sekot Lietuvas piemēram un noteikt dabasgāzes cenas pieauguma izlīdzinājumu tarifā uz 5 gadiem, kas ļaus izbēgt no cenu šoka mājsaimniecībām un uzņēmumiem.

LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ aicina nekavējoties ieviest izmaiņas visu energoresursu sadales tarifu piemērošanā, lai samazinātu rēķinus un novērstu mājsaimniecību un uzņēmumu bankrotu vilni.

LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ aicina vērtēt atjaunojamo energoresursu politiku ilgtermiņā un atgādina, ka nav izpildīts Saeimas lēmums par OIK atcelšanu, kā arī aicina valdību koncentrēties uz pasākumiem, kas ļauj novērst krīzes situāciju īstermiņā.

LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ aicina atteikties no tādu administratīvu lēmumu īstenošanas valsts un pašvaldību politikā, kas nav pamatoti ar aprēķiniem un draud ar cenu sloga paaugstinājumu nākotnē, kā piemēram, Rīgas Domes paziņojums, ka no 2025.gada 1.janvāra netiks izsniegtas atļaujas gāzes katlu uzstādīšanai.
LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ aicina valdību un Saeimu uzņemties atbildību, lai Latvijas iedzīvotāji tiktu pasargāti no ārkārtēja cenu pieauguma un Latvijas ekonomika – no sabrukuma!