AINĀRS ŠLESERS: Uzskatu, ka šis ir kārtējais kliedzošais absurds, ko šobrīd pret saviem pilsoņiem realizē Latvijas valsts vara

ATKLĀTĀ VĒSTULE

  • Valsts prezidentam Egilam Levitam
  • Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei
  • Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam
  • Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam
  • Veselības ministram Danielam Pavļutam

Augsti godājamās valsts amatpersonas,

Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai Latvijas sabiedrība uzzinātu, kādā valstī mēs dzīvojam un kādus likumus un noteikumus Jūs esat pieņēmuši, jo tie var skart ikvienu Latvijas pilsoni, kurš ar Covid inficējas un pārslimo to ārpus Eiropas Savienības.

Es, Ainārs Šlesers, kopā ar savu dzīvesbiedri un pieciem bērniem ierados Dubaijā 18.oktobrī. 22.oktobrī man tika konstatēts pozitīvs Covid tests, līdz ar to man nācās pavadīt 10 dienas karantīnā.

Dažas dienas pēc manas saslimšanas ar Covid-19 saslima arī pārējie ģimenes locekļi. Ņemot vērā to, ka mēs nebijām vakcinējušies, es griezos pie Latvijas vēstniecības Apvienotajos Arābu Emirātos, lai noskaidrotu, kā es un mani ģimenes locekļi var saņemt pārslimošanas sertifikātus.

Neviltots bija mans izbrīns par to, ka, saņemot atbildi no Latvijas vēstniecības, es uzzināju šādu faktu: ne man, ne pārējiem manas ģimenes locekļiem Latvijā netiks izsniegts pārslimošanas sertifikāts!

Kaut arī Latvijas vēstniecība ir saņēmusi oficiālu apstiprinājumu no Dubai Health Authority, ka es un mani ģimenes locekļi esam oficiāli reģistrēti kā Covid pozitīvo testu saņēmuši, Latvijas valsts neplāno atzīt šo faktu!

Atbildot uz manu vēstuli, Latvijas vēstniecība raksta: „Nacionālais veselības dienests informēja, ka pārslimošanas fakts, kas konstatēts ārpus Eiropas Savienības dalībvalstīm, netiek reģistrēts Latvijā un nav iespējams iegūt Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, jo “neesot iespējams pārliecināties par saslimšanas datumu”. Ņemot vērā, ka Covid-19 ārstniecība ir veikta citā valstī, tad datu par pārslimošanu ar Covid-19 Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā neesot un sertifikātu izsniegt nevarot, kā arī NVD nevarot veikt pārslimošanas fakta ārvalstīs atzīšanu, jo to neparedzot normatīvie akti.”

Uzskatu, ka šis ir kārtējais kliedzošais absurds, ko šobrīd pret saviem pilsoņiem realizē Latvijas valsts vara. Tādēļ vēlos Jums visiem uzdod jautājumu:

Kādēļ Latvija ir atvērusi un uztur savu vēstniecību Apvienotajos Arābu Emirātos, ja vēstniecība nav pat spējīga apstiprināt Latvijas pilsoņu saslimšanu ar Covid, kad šo faktu oficiāli apstiprina Dubai Health Authority?

Apvienotie Arābu Emirāti ir atvēruši savu vēstniecību Latvijā, tātad caur šo vēstniecību arī būtu iespējams saņemt oficiālu informāciju par Latvijas pilsoņu saslimšanu ar Covid Apvienotajos Arābu Emirātos!

Ceru saņemt no Jums atbildi, jo šis nav jautājums tikai par mani un manu ģimeni, šis ir jautājums par Latvijas valsts attieksmi pret saviem pilsoņiem.

Likums nosaka, ka Latvijas vēstniecības ir atbildīgas par Latvijas pilsoņu interešu aizstāvēšanu! Diemžēl šodien es konstatēju, ka ne Latvijas valsts, ne Latvijas vēstniecība negrib aizstāvēt savu pilsoņu tiesības!

Ja Jūs uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus Eiropas savienības un aizliedziet Latvijas pilsoņiem ceļot ārpus Eiropas Savienības. Vai arī mainiet savu attieksmi pret Latvijas tautu un beidzot sāciet aizstāvēt savu pilsoņu intereses!

Ne es, ne arī mani ģimenes locekļi neplānojam vakcinēties pēc atgriešanās Latvijā, jo mēs būsim pārslimojuši Covid un būsim ieguvuši dabīgo imunitāti!

Ja valdības un Saeimas neizdarība neļaus mums saņemt Latvijā pārslimošanas sertifikātus, tad mana ģimene būs spiesta vērsties Eiropas cilvēktiesību tiesā, lai aizstāvētu savas tiesības!