AINĀRS ŠLESERS: Latvijai ir vajadzīgs līderis, kurš ir spējīgs ieviest valstī kārtību

Ar ko Jūs šodien nākat Latvijas politikā?

Latvijai ir vajadzīgs līderis, kurš ir spējīgs ieviest valstī kārtību. Kurš ir gatavs skaidri pateikt: pietiek būt par kalpiem savā zemē, pietiek klanīties visu priekšā! Latvijai ir jākļūst par bagātu un attīstītu valsti!

Latvijai ir visas iespējas tādai būt. Mēs atrodamies ļoti izdevīgā pasaules vietā. Mums ir strādīgi un izglītoti cilvēki. Beidzot ir jāpatriec Kariņa valdība un jābeidz aizņemties! Latvijas valsts ārējais parāds pārsniedz 15 miljardus (!!!) eiro. Pietiek līst parādos! Aizņemšanās vietā ir vajadzīga attīstība. Latvijai ir vajadzīgs tāds līderis, kurš nodrošina attīstību. Kurš ir spējīgs pacelt Latvijas ekonomiku. Kuram ir pieredze, zināšanas un spējas, lai to izdarītu.

Latvijai ir skaidri jāpasaka visai pasaulei, ka tās galvenais princips vienmēr būs – LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ! Tāpat kā to teica Donalds Tramps – America First (Amerika pirmajā vietā). Latvijas tautas interesēm beidzot ir jābūt pirmajā vietā Latvijas politikā! Esmu gatavs uzņemties jaunās valdības veidošanu. Esmu gatavs izveidot profesionāļu valdību. Esmu gatavs tikties ar visiem pasaules līderiem un aizstāvēt Latvijas intereses. Esmu gatavs kopā ar Latvijas labākajiem un gudrākajiem cilvēkiem, ar Latvijas patriotiem attīstīt Latviju tā, lai Latvija kļūtu par veiksmīgu valsti, kuru dēvētu par jauno Eiropas ziemeļu Dubaiju.

Kas ir jāizdara, lai Latvija kļūtu par veiksmīgu un bagātu valsti?

Latvijas cilvēki jau sen ir pelnījuši dzīvot bagātā un attīstītā valstī. Cilvēki grib dzīvot un strādāt, taču valdība tagad to praktiski neļauj ar dažādiem nepamatotiem ierobežojumiem un augstiem nodokļiem. Es ierosinu, lai mazais bizness tiktu atbrīvots no nodokļiem vispār. Mans piedāvājums ir tāds, ka individuālajiem komersantiem vairs nebūs jāmaksā nodokļi. Ne iedzīvotāja ienākuma nodoklis, ne uzņēmuma ienākuma nodoklis, ne sociālais nodoklis. Nebūs jāalgo grāmatveži. Nebūs jātērē nauda un laiks birokrātijai. Cilvēki varēs strādāt un pelnīt naudu ar to, ko vislabāk prot darīt. Izejot no konkrētiem ienākumiem, komersants varēs veikt tikai vienreizēju patenta maksu gadā, es piedāvāju – 10% no ienākumiem. Cilvēki varēs mierīgi gulēt, jo būs nokārtojuši saistības ar valsti, tikmēr nodokļu ieņēmumi budžetā no tā pieaugs, jo vairs nebūs motivācijas slēpt ienākumus, toties būs motivācija godīgi strādāt, jo varēs nopelnīt.

Ienākumi budžetā atgriezīsies caur PVN, cilvēkiem tērējot savu godīgi nopelnīto naudu. Kā ministrs esmu jau pierādījis, ka var būtiski palielināt ienākumus budžetā, samazinot uzņēmuma ienākuma nodokli, kā notika manā laikā. Diemžēl vēlāk nodokļi tika celti. Tie atkal ir jāsamazina un mazajiem uzņēmējiem jāatceļ vispār.

Ar kādiem instrumentiem ir jāveicina valsts attīstība?

Latvijas valdībai ir jāizveido spēcīga nacionālā attīstības banka, kas palīdzētu attīstīt nacionālo biznesu tā, lai vietējie uzņēmēji kļūtu par vadošajiem Latvijā un lai viņi spētu iekarot ārvalstu tirgus. Par pamatu nacionālajai attīstības bankai ņemsim uzņēmumu “Altum”, kurā iepludināsim lielu kapitālu. Pirmajā gadā tie varētu būt 200 miljoni eiro no “Latvijas Valsts mežu” un “Latvenergo” peļņas. Mēs šo naudu neliksim budžetā, bet gan – attīstībā.

“Altum” būtu jāpārsauc par Nacionālo attīstības banku, kuras mērķis būtu atbalstīt nacionālo biznesu. Nodrošināt līdzfinansējumu visiem, kuri grib realizēt jaunus projektus. Lielajiem, mazajiem, vidējiem vietējiem uzņēmējiem. Piemēram, ja kāda komercbanka ir gatava piešķirt 70% projekta finansējuma, tad “Altum”, respektīvi, nacionālā attīstības banka, var vēl pielikt klāt vismaz 20% kā līdzfinansējumu. Tā, lai uzņēmējam pietiktu ar 10% savu līdzekļu ieguldīšanu, lai dabūtu kredītu savam projektam. Nacionālā attīstības banka varētu darīt arī tā, kā to dara ERAB – ienākt terminēti uz pieciem gadiem pamatkapitālā, bet pēc pieciem gadiem par nominālu šīs daļas varētu atpirkt tas pats uzņēmējs.

Nacionālā attīstības banka atbalstītu tikai vietējos uzņēmējus, jo mērķis ir kļūt saimniekiem savā zemē. Pārāk daudz ārvalstu kapitāla ir pārņēmuši virkni stratēģisku nozaru. Mums ir nepieciešams tās pārņemt atpakaļ. Nacionālā attīstības banka varētu piešķirt aizdevumus, lai vietējie uzņēmēji varētu atpirkt dažādus ārvalstu uzņēmumus. Piemēram, mežus. Kāpēc skandināvi ir izpirkuši tik daudz Latvijas mežu? Vajag daļu no mežiem atpirkt un pašiem tos apsaimniekot.

Nacionālā attīstības banka būs skaidri izveidots valsts instruments, pie kura vienmēr varēs vērsties nacionālais bizness.

Kā pārvarēt pašreizējās uzņēmēju grūtības ar bankām?

Ir jāmaina likums un normatīvie akti tā, lai bankas, kas darbojas Latvijā, vairs nevarētu aizvērt uzņēmumu un personu kontus bez pamatojuma. Nevar aizvērt kontu tikai tāpēc, ka kādam šķiet – klients ir nevēlams. Nevar būt tā, ka par pamatu konta slēgšanai ir kāda internetā parādījusies kompromitējoša informācija. Jo šodien internetā var nopludināt jebko – tur ir pilns ar fake news. Banku visatļautība ir jāizbeidz. Šie nosacījumi būs saistoši arī ārvalstu bankām.

Jāizbeidz arī Finanšu izlūkošanas dienesta un Finanšu policijas visatļautība. Par mums smejas visa pasaule, kad uzzina, ka mazajā Latvijā gada laikā ir arestēti 800 miljoni eiro – vairāk nekā Lielbritānijā, kas ir pasaules finanšu centrs. Tas ir ne tikai jāizbeidz, bet būs jāveic arī nopietnas pārbaudes par amatpersonu visatļautību: vai tās ir rīkojušās atbilstoši likumam. Jo tās pašas “ABLV” bankas gadījumā ir pagājuši gadi, bet nauda joprojām ir aizturēta. Kā uzņēmums var dzīvot, ja visi līdzekļi bija, piemēram, tajā bankā? Pat ja nauda kādreiz tiks atgriezta, uzņēmums pa šo laiku jau būs bankrotējis. Un par to ir lielā mērā atbildīgas amatpersonas, kuras iesaldēja naudu bez jebkāda pamata, bez jebkāda tiesas lēmuma.

Vietējais bizness ir iznīcināts, virkne kompāniju ir bankrotējušas, bet nauda ir, tā vienkārši stāv iesaldēta. Jo Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa tā ir izpratusi vai, precīzāk, pārpratusi likumu. Tās ir sekas tam, ka cilvēkam iedod varu un viņš var darīt ar šo varu, ko grib, neviens to īsti nekontrolē.

Kā ir iespējams atrisināt varas negodprātīgas izmantošanas problēmu?

Ir jāievieš parlamentārā kontrole pār specdienestiem. Politiskie konkurenti cits citu apkaro, safabricējot lietas tikai tāpēc, ka viņu rīcībā ir dienesti. Šī visatļautība ir jāizbeidz! “Jaunais laiks” savā laikā izveidoja KNAB un pārņēma to, amatā ieceļot Jutu Strīķi. Viņa vairākkārt tika atbrīvota no amata, bet premjers Valdis Dombrovskis iejaucās un viņu aizstāvēja. Tagad JKP ar Jāni Bordānu un Juri Jurašu priekšgalā ir izveidojusi savu Ekonomisko tiesu. Viņi ar šo tiesu mēģinās tiesāt visus tos, kurus uzskata par politiskajiem konkurentiem. Vienai partijai ir bijis KNAB, tagad vienai partijai būs sava tiesa, beigās kādai partijai būs vēl citi drošības dienesti? Tiesām, specdienestiem ir jābūt neatkarīgiem, bet ir jānodrošina uzraudzība. Tāpat kā pār prokuratūru ir jābūt uzraudzībai. Nevar būt tā, ka lietas tiek politizētas. Visatļautība un politizācija vienreiz ir jāizbeidz.

Kas ir jādara, lai izbeigtu nevajadzīgu politizāciju?

Premjeram un pārējiem ministriem ir jāuzņemas virsvadība, lai tiktu attīstīta valsts ekonomika. Visām Latvijas vēstniecībām ārvalstīs ir mērķtiecīgi jāstrādā Latvijas ekonomikas labā, lai piesaistītu investīcijas, palielinātu eksportu un iekarotu jaunus tirgus. Tie vēstnieki, kuri nevarēs pierādīt, ka dod ekonomisko pienesumu Latvijai, būs jānomaina.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai būs daudzi jauni uzdevumi. Izmainīsim likumu tā, lai valdībai būtu tiesības pieņemt lēmumus jaunu projektu realizācijā. Pietiek māžoties ar visādiem pseidokonkursiem! Ja nopietns ražojošais uzņēmums nāk ar projektu būvēt rūpnīcu, tad tas ir nopietns piedāvājums, kas jāatbalsta, lai to neiznīcinātu Latvijas birokrātija. Nevar būt tā, ka pašvaldība noraida rūpnīcas projektu ar argumentu, ka tās vietā jābūvē viesnīca, kā tas ir gadījies ar “Saint-Gobain” rūpnīcu, pazaudējot 80 miljonu investīcijas un 250 darba vietas. Valdībai ir jāpārņem kontrole pār ekonomisko lēmumu pieņemšanu. Ministru prezidentam ir jābūt tam, kurš uzņemas atbildību par valsts ekonomisko attīstību.

Kādā veidā Jūs kā premjers īstenosiet savu vīziju?

Latvijas premjeram ir jāveido attiecības ar citu valstu vadītājiem. Ir nepieciešams runāt par divpusēju ekonomisku sadarbību starp valstīm. Ir jādara tāpat, kā to darīja ASV prezidents Donalds Tramps. Tramps pateica, ka Amerika ir pirmajā vietā, mums ir jāpasaka, ka Latvija ir pirmajā vietā. Diemžēl pašreizējais valdības vadītājs par ekonomiku tikpat kā nerunā. Ministru prezidentam ir jābrauc ārvalstīm, arī uz ASV, ar konkrētiem projektiem, jātiekas ar lielāko korporāciju vadītājiem un jāpiedāvā tos attīstīt Latvijā. Ir jāpiedāvā veidot Silīcija ieleju Latvijā. Iespējams, ir jātiekas ar Īlonu Masku, ar šāda līmeņa cilvēkiem. Ir jāpanāk, ka mūsu premjers biznesa valodā runā ar pasaules vadošiem cilvēkiem. Lielāko korporāciju, tādu kā “Amazon”, “Facebook”, “Google”, filiāles vajadzētu atvilkt uz Latviju, un to var izdarīt tikai premjers. Lielāko pasaules kompāniju vadītāji zemākā līmenī par premjeru un valsts prezidentu ne ar vienu netiksies. Tāpēc ir svarīgi, lai jautājumus uz priekšu varētu virzīt Latvijas premjers kopā ar Latvijas prezidentu, tiekoties ar visu ES valstu, Ķīnas, Indijas, citu pasaules valstu vadībām. Ir jābrauc arī uz Persijas līča valstīm, jātiekas ar šeihiem un jāvienojas par biznesu. Mēs esam ar Eiropas Savienību un NATO vienā blokā, bet mums ir kopēja robeža ar Baltkrieviju un Krieviju. Mums ir jāveido attiecības ar Krieviju tieši tāpat, kā to veido Somija.

Vai pašreizējā Latvijas vadība nerealizē pilnīgi pretēju politiku kā Somija?

Redziet, Kariņa, Levita, Rinkēviča kvaukšķēšanas politika ir izgāzusies. ASV ir atcēlusi “Nord Stream 2” noteiktās sankcijas, jo ASV vienmēr dzīvos pēc principa “AMERIKA PIRMAJĀ VIETĀ”. Tas beidzot ir jāsaprot arī Latvijai. Arī Latvijai jāsāk dzīvot pēc tāda paša principa “LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ”.

ASV saprot, ka Vācija ir ietekmīgākā valsts Eiropas Savienībā, tāpēc pieņēma lēmumu, kas uzlabos ASV un Vācijas attiecības. ASV saprata, ka Vācija nemainīs savu attieksmi pret “Nord Stream 2” projektu, tāpēc pieņēma lēmumu, kas ļaus ASV un Vācijai tuvināties un stiprināt politiskās un ekonomiskās attiecības. Vācija ir nodemonstrējusi stingru pozīciju attiecībā pret ASV, pasakot, ka “Nord Stream 2” projekts ir Vācijai svarīgs un izdevīgs. ASV respektē tikai stipros un gudros, nevis gļēvos un mīkstos.

Vadītājam, kurš veidos Latvijas jauno valdību pēc nākamajām vēlēšanām, ir jābūt spējīgam apsēsties pie sarunu galda gan ar ASV prezidentu, gan Vācijas kancleru, gan Francijas prezidentu, gan arī ar Krievijas prezidentu un vienoties par divpusējām attiecībām ar katru no šīm valstīm. Latvijai ir jāsāk beidzot veidot divpusējās attiecības ar visām pasaules valstīm, ar kurām mums ir interese sadarboties ekonomiskajā jomā. Briselē ir jāapspriež politiskie jautājumi, bet divpusējās attiecības, kas veicinās Latvijas ekonomisko izaugsmi, Brisele nekad Latvijai nenodrošinās. Jo Briselē katra ES valsts cīnās tikai par savām interesēm. Latvijai beidzot ir jāsaprot, ka neviena cita valsts nedomās par tās labklājību un izaugsmi. Visas pasaules valstis domā pirmām kārtām par savām interesēm, par savu iedzīvotāju interesēm.

Latvijai ir vajadzīgs tāds premjers, kurš ir Latvijas patriots un kuram ir reāla, nevis teorētiska biznesa pieredze. Premjers, kurš ir spējīgs strādāt 24/7 režīmā un pacelt Latviju līdz attīstītāko valstu līmenim astoņu gadu laikā. Latvijai ir vajadzīgs tāds premjers, kurš pateiks skaidri visai pasaulei, ka Latvija ir gatava kļūt par jauno tiltu, kas savienos Eiropas Savienību ar bijušās Padomju Savienības valstīm. Latvijai ir vajadzīgs premjers, kurš zina, kā piesaistīt investīcijas un starptautisko biznesu, lai Latvija varētu kļūt par jauno biznesa centru, kas savieno Eiropas Savienību ar Krieviju, Ukrainu, Baltkrieviju un citām bijušās PSRS valstīm.

Latvijas ārējā robeža ir arī ES ārējā robeža. Ja Latvija realizēs gudru politiku, tādu, kādu pašreiz realizē Somija, mēs būsim viena no bagātākajām valstīm pasaulē jau nākamo astoņu gadu laikā.
Latvijai ir vajadzīgs drosmīgs premjers ar biznesa pieredzi un VĪZIJU, kā padarīt Latviju par bagātu valsti, kuru visā pasaulē dēvētu par jauno ziemeļu Dubaiju Eiropā. Latvijai ir vajadzīga tāda valdība un Saeima, kuras galvenais darbības princips būtu vienmēr “LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ UN BAGĀTA VALSTS”. Tikai bagātā valstī pilsoņiem var būt labi ienākumi un būs vairāk naudas strādājošajiem, ģimenēm, studentiem un pensionāriem.

Jūsu mērķis ir Latvija – Eiropas jaunā ziemeļu Dubaija. Ko tas nozīmē?

Dubaija ir viena no bagātākajām vietām pasaulē, un arī Latvija ir pelnījusi labklājību. Dubaija tika uzcelta tuksnesī, un arī Latvija kādreiz ir sākusi gandrīz no nulles. Uz Dubaiju tagad brauc cilvēki no visas pasaules. Cilvēki no visas pasaules gribēs braukt uz Latviju. Tūrisma industriju mēs pacelsim citā līmenī. Attīstīsies lidosta. Mans mērķis ir, lai lidosta “Rīga” kļūtu lielākais lidojumu centrs visā Ziemeļeiropā un Latvija veidotos kā starptautisks biznesa centrs, kur cilvēki brauc strādāt un atpūsties. Lai Latvijā tiktu atjaunots Autoceļu fonds un uzbūvētas automaģistrāles. Lai latvieši atgrieztos mājās, jo Latvija kļūst par vislabāko vietu, kur dzīvot. Mēs atkal veidosim Latviju kā tiltu starp Austrumiem un Rietumiem – ņemot vērā, ka Latvijas robeža ir vienlaikus arī ES un NATO ārējā robeža, mēs šo uzstādījumu realizēsim mērķtiecīgi, jo caur to Latvija var kļūt bagāta valsts.

Mēs Latvijai piesaistīsim ārvalstu studentus, kuri te brauks mācīties. Izglītības eksports iet kopā ar ziemeļu Dubaijas ideju. Mums ir jāatceļ ierobežojošais likums, kā to ir izdarījusi Igaunija, lai uz Latviju varētu braukt un pastāvīgi strādāt pasniedzēji no pasaules labākajām universitātēm.

Uz Latviju brauks ārstēties pacienti no visas pasaules. Mēs investēsim mūsu slimnīcās, medicīnas infrastruktūrā. Mediķi un māsas varēs saņemt pasaules līmeņa algas, jo uz Latviju brauks veikt sarežģītas operācijas, ieradīsies uz rehabilitāciju un ārstniecību un tas viss pacels medicīnas kvalitāti arī mūsu iedzīvotājiem. Kopā ar veselības aprūpi attīstīsies sanatorijas un viesnīcas ar spa centriem. Cilvēki no visas pasaules brauks un tērēs naudu Latvijā, padarot Latviju bagātu.

Latvija var kļūt par jauno Holivudu Eiropā. Mums ir bijusi Rīgas Kinostudija. Ar likumu ir jānosaka atbalsts starptautiskajai kino industrijai, lai Latvijā tiktu uzņemtas pasaules līmeņa filmas, paverot iespējas mūsu aktieriem, režisoriem un visiem, kuri strādā filmu industrijā.

Latvija var kļūt arī par jauno Silīcija ieleju Eiropā, ko attīsta Latvijas zinātnieki un inženieri. Tagad cilvēki ir sākuši strādāt attālināti. Tieši IT sektors ir tas, kas var augt straujā tempā. Cilvēki, neaizbraucot no Latvijas, var strādāt starptautiskās kompānijās, bet nodokļus maksāt Latvijā. Labs piemērs ir uzņēmums “Printful”, kas nesen ir kļuvis par pirmo Latvijas “vienradzi” jeb jaunuzņēmumu, kas ir pārsniedzis vienu miljardu ASV dolāru tirgus vērtību. Šādu uzņēmumu var būt daudz. Tikai nodokļiem ir jābūt maziem, lai cilvēki gribētu tos maksāt un gribētu to darīt tieši Latvijā, bet mazajam biznesam nodokļi nav jāmaksā vispār.

Ārvalstu studentiem ir jāpiedāvā uzturēšanās un darba atļaujas automātiski, lai pie mums varētu strādāt un attīstīt Latviju labi un gudri cilvēki. Tā vietā, lai piesaistītu bēgļus, mēs piesaistīsim smadzenes no visas pasaules. Latvijas izglītības sistēma un ekonomika pārtaps par tiešām uz zināšanām balstītu ekonomiku. Latvija kļūs par attīstītu, plaukstošu un bagātu valsti.