14.Saeimas vēlēšanām GKR deleģēs savus deputātu kandidātus LPV sarakstā


Partijas LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ (LPV) un GODS KALPOT RĪGAI (GKR) ir parakstījušas vienošanos par to, ka GKR deleģē LPV 14.Saeimas vēlēšanu sarakstos GKR izvirzītus deputātu kandidātus un abas partijas kopīgi piedalās 14.Saeimas vēlēšanās ar mērķi pilnībā nomainīt esošo varu un kļūt par vadošo politisko spēku valstī.

Parakstītā vienošanās balstās uzdevumos atjaunot tautsaimniecības izaugsmi un novērst valsts ārējā parāda palielināšanos, kā arī nostiprināt valsts ārējo un iekšējo drošību, kam par garantu kalpo Latvijas dalība NATO un ES, Kā arī apturēt sabiedrības šķelšanu, veicinot sabiedrības apvienošanu uz valstiskās neatkarības pamatiem, lai Latvijas iedzīvotāji daudz aktīvāk iesaistītos savas valsts nākotnes veidošanā un uzņemtos pilsonisku atbildību par savu valsti.

Partijas apņemas aizstāvēt un nostiprināt Latvijas Satversmē norādītās pamatvērtības, tai skaitā, ģimeni, ko veido sieviete un vīrietis, nodrošināt izglītības, iekšlietu, medicīnas nozarēs strādājošo pienācīgu atalgojuma un darba apstākļus. Savukārt vakcinēšanu pret Covid - 19 veikt tikai un vienīgi brīvprātīgi, bez draudiem nevakcinētām personām zaudēt darbu un iztikas līdzekļus, kā arī bez tautsaimniecības un sabiedriskās dzīves totālas slēgšanas jeb lokdauniem, kā to divu gadu laikā īstenoja esošā vara.

Tāpat arī abas partijas apņemas izveidot darboties spējīgu mehānismu sadarbības veicināšanai starp valdību un pašvaldībām un atgriezt Rīgai Baltijas metropoles statusu, kā arī pārtrauktu Rīgas iedzīvotāju skaita samazināšanos, ko radījusi tās pilsētvides un ekonomiskās vides degradācija pēdējo divu gadu laikā.

„Ir jāpārtrauc šī „stabiņu atmazgātāju” koalīcijas valdīšana, kas valsti faktiski novedusi līdz sabrukumam. Šobrīd, kad ekonomiskās problēmas tikai pieaug, kad valsts parāds ir sasniedzis vēl nebijušus apjomus, kad energoresursu cenas kāpj aritmētiskā progresijā, mūsu vara konceptuāli nepiedāvā nekādu stratēģisku risinājumu. Tādēļ ir jāapvieno spēki, lai pārtrauktu šo acīmredzamo valsts iznīcināšanu, ja vien vēl vēlamies dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā un gribam, lai šeit dzīvo mūsu bērni un bērnu bērni,” tā par noslēgtās vienošanās pamatojumu saka LPV valdes priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.

“Esmu jau paudis un palieku pie pārliecības, ka bez stipras Rīgas nav stipras Latvijas un otrādi. Taču kopš 2020.gada pavasara Rīgas attīstība ne tikai stagnē, bet gan pilsēta degradē. Šo procesu vajag un var apturēt. Ja tagadējā domes koalīcija nesaprot un nespēj, darīsim to no valsts pārvaldes puses. Tāpēc esam nolēmuši pievienoties LPV un startēt Saeimas vēlēšanās,” norāda GKR priekšsēdētājs, Rīgas domes deputāts Oļegs Burovs.

“Rīgā pie varas esošās partijas mērķtiecīgi atbrīvojas no profesionāļiem izpildvarā, lēmumi tiek pieņemti nevis balstoties uz datiem un ekspertu viedokļiem, bet gan subjektīvu politisku motīvu ietekmē. Rezultātus mēs visi redzam: netīrīti ceļi ziemā un nepļauta zāle vasarā. Pilsētas vadība nekautrējas paziņot, ka bērnudārzu problēmas atrisināsies tuvāko pāris gadu laikā, jo bērnu skaits Rīgā strauji sarūk. Savukārt infrastruktūras projektus pie varas Rīgā esošie nespēj realizēt pat tad, ja ir pieejams finansējums - Skanstes teritorijas revitalizācija, Mūkusalas krastmalas atjaunošana ir tikai divi piemēri. Investori Rīgas vietā izvēlas citas pilsētas Latvijā vai kaimiņvalstīs. Pašvaldībai vairs nav ambīciju, bet rīdzinieki to noteikti nav pelnījuši,” uzsver Burovs.