LPV vēršas pie KNAB par priekšvēlēšanu aģitāciju un citiem likuma pārkāpumiem „Riga Pride” laikā

Partija LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ ir nosūtījusi vēstuli KNAB, kurā uzskaitīti pierādījumi, kas varētu liecināt par politisko partiju slēpto aģitāciju, administratīvo resursu izmantošanu un citiem pārkāpumiem „Riga Pride” pasākumā 18.jūnijā, kur varēja novērot partijas ’’Progresīvie’’ un partiju apvienības “Attīstībai/PAR!” aģitācijas teltis.

Vēstulē uzsvērts, ka abas politiskās organizācijas – gan partija ’’Progresīvie’’, gan partiju apvienība “Attīstībai/PAR!” ietilpst Rīgas domes valdošajā koalīcijā un ir starp tām politiskajām organizācijām, kas saņem valsts, nodokļu maksātāju naudu.

Vēršoties pie KNAB, LPV lūdz noskaidrot: cik lieli Latvijas valsts un Rīgas pašvaldības finanšu līdzekļi ir nelikumīgi izlietoti, sponsorējot privātu pasākumu “Riga Pride”, kā to pie ieejas Vērmaņdārzā 18.jūnijā deklarēja paši pasākuma organizatori. Tāpat pasākumā bija iesaistīti liela apjoma valsts policijas spēki, kas ir liela apmēra izmaksas un to segšana privātam pasākumam, LPV ieskatā, ir pretlikumīga rīcība.

LPV arī lūdz KNAB noskaidrot, vai nav konstatējama virkne pārkāpumu politisko partiju aģitācijas un finansēšanas jomā. Tostarp, vai partijas ’’Progresīvie’’  un partiju apvienības “Attīstībai/PAR!” priekšvēlēšanas aģitācijas aktivitāšu  finansēšana “Riga Pride” laikā atbilst priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem un aizliegumiem saistībā ar priekšvēlēšanu izdevumu limitiem; vai “Riga Pride”  popularizēšana Rīgas pašvaldības uzturētos portālos, tāpat  sabiedriskajos medijos nav notikusi par nodokļu maksātāju naudu; vai abu minēto partiju priekšvēlēšanas aģitācijas aktivitātes “Riga Pride” nav nelikumīgi izmantoti pašvaldības administratīvie resursi.

Plašsaziņas līdzekļos par 18.jūnija pasākumu pieejamās fotogrāfijās ir atrodama virkne liberālo partiju politiķu. To vidū veselības ministrs Daniels Pavļuts, Saeimas deputāti Anda Čakša, Marija Golubeva, Mārtiņš Šteins, kā arī kustības ’’Par’’ Valdes loceklis Pēteris Viņķelis un citi. „Viena lieta ir ņemt individuālu dalību, bet pavisam cita oficiālā priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pirms 14. Saeimas vēlēšanām izrādīt un izvietot priekšvēlēšanu aģitāciju šī pasākuma laikā,” uzsvērts LPV vēstulē.