LPV valde pieprasa LTV1 „Panorāmu” vēstīt patiesus un pilnīgus faktus par Aināra Šlesera tiesvedību!

Piektdien, 27.janvārī sabiedriskās televīzijas LTV1 ziņu programma „Panorāma” kā pirmo nacionālo ziņu sižetu publiskoja informāciju par Aināra Šlesera izdošanu kriminālvajāšanai par ciparu TV ieviešanu. Sižets bija tendenciozs un acīmredzami veidots ar nolūku nepieminēt pirmās instances tiesvedību, kurā Ainārs Šlesers un citi apsūdzētie Ekonomisko lietu tiesā tika pilnībā attaisnoti, jo šis fakts noklusēts vai nu profesionālas paviršības, vai arī apzinātas apmelošanas nolūkā.

Pirmās instances tiesa savā lēmumā nepārprotami un skarbi izteicās par valsts apsūdzību uzturošo prokuroru, kurš ir sagrozījis daudzus faktus. Citiem vārdiem sakot, tiesa netieši norādīja, ka prokurors Monvīds Zelčs lietu ir safabricējis. Šādā gadījumā prokuroram būtu jāatkāpjas.

Šī  tiesāšanās notiek par ciparu TV ieviešanu Latvijā, kad 2009. gada 30.martā tika noslēgti līgumi par ciparu TV ieviešanu. Ainārs Šlesers šajā laikā bija opozīcijas deputāts, jo Ivara Godmaņa valdība, kurā Ainārs Šlesers bija satiksmes ministrs, jau bija kritusi un 2009. gada 12.martā tika izveidota VIENOTĪBAS – Valda Dombrovska valdība, kura arī noslēdza līgumus par ciparu TV ieviešanu Latvijā. Par šo šobrīd notiek mēģinājums tiesāt Aināru Šleseru. Prokurors pieprasa no Aināra Šlesera naudas sodu 60,000 eiro apmērā.

Latvija ir tiesiska valsts un taisnīgai tiesvedībai ir jāuzvar. Tādēļ Ainārs Šlesers neliks nekādus šķēršļus un aicinās Saeimu balsot par viņa izdošanu kriminālvajāšanai otrajā tiesas instancē, neatzīstot sevi par vainīgu inkriminētajos noziegumos. Vienlaikus nav pieļaujami, ka sabiedriskā televīzija, kura tiek finansēta no nodokļu maksātāju naudas, saviem skatītājiem stāsta puspatiesības un noklusē būtisku informāciju, lai veidotu sabiedrisko domu pret Saeimā ievēlētu deputātu un partiju LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ. Šī, diemžēl, nav pirmā reize, kad LTV šādi rīkojās gan pirms 14.Saeimas vēlēšanām, gan pēc tam, kad no partijas Saeimā ir ievēlēti 9 deputāti.

Pieprasām LTV ziņu raidījumu „Panorāma” nekavējoties informēt skatītājus par tiesvedību un tās vēsturi pilnā apjomā ar visiem faktiem, kuri skar šo lietu. Latvijas sabiedriskie mediji nav varas partiju un varas politiķu mediji, kuri kalpo vienai ideoloģijai un vienai patiesībai. Sabiedrisko mediju un ikviena žurnālista profesionalitātes un godaprāta uzdevums ir informēt sabiedrību par notikumiem un faktiem objektīvi un vispusīgi, bez selektīvas un ideoloģiskas pieejas. Ja vien Latvija vēl ir tiesiska un demokrātiska valsts.

Mēs iestājamies par Latviju kā tiesisku un demokrātisku valsti!

LPV valde