LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ pievienojas Ringolds Balodis

Šodien, 21.februārī partijai LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ pievienojas tiesību zinātņu doktors, profesors Ringolds Balodis, kurš no partijas saraksta kandidēs gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās. Ringolda Baloža lēmums pievienoties partijai ir saistīts ar viņa redzējumu par esošo situāciju valstī un iespējamo nākotnes attīstību, kā arī LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ  programmatiskajiem uzstādījumiem.

„Manuprāt Latvijas vēsturē šis ir izšķirošs brīdis, jo vara ir kā vēl nekad attālinājusies no tautas. Pandēmija ir ievērojami sekmējusi politiskās puves procesus – kā Saeimā, tā valsts pārvaldē. Ir skaidrs, ka Saeimā pārstāvētām partijām ir beidzies derīguma termiņš. Ja gribam glābt Latvijas valsti ir jāmaina attieksme pret saviem pilsoņiem,” uzsver Ringolds Balodis un skaidro savu redzējumu par turpmāko rīcību, „pirmkārt, ir jāsper liels solis tautvaldības virzienā. Latvijas tautai ir jādod tiesības balsot par savu prezidentu un jāpāriet uz jaukto vēlēšanu modeli, kā arī  jāatmet  mākslīgi saveidotie likumiskie apgrūtinājumu referendumu regulējumā. Otrkārt, mums ir pārāk daudz ierēdniecības, kas ne tikai tiek  neracionāli izmantota, bet kurai ļauj, sevi atražojot, radīt pārliecīgi daudz birokrātijas. Ir skaidrs, ka pastāvošā valdība ne tikai  nespēj, bet arī negrib neko darīt šai virzienā. Nemitīgi tiek diskutēts par pseidoproblēmām, kā rezultātā mūsu valsts arvien vairāk iepaliek pat no kaimiņvalstīm Igaunijas un Lietuvas. Kauns!  Treškārt, uzņēmējiem beidzot ir jādod iespēja pelnīt, galu galā, nevis valsts uztur uzņēmējus, bet uzņēmēji – valsti”.

Ringolds Balodis partijas ietvaros vēlas darboties valsts pārvaldes modeļa reformu darba grupā, kā arī sniegt atbalstu Valsts prezidenta ievēlēšanas tiesiskā regulējuma un jauktā vēlēšanu modeļa izveidē.