AINĀRS ŠLESERS: Izglābsim valsti un tautu no bankrota!

Uz jautājumiem atbild Latvija Pirmajā Vietā izvirzītais premjera kandidāts AINĀRS ŠLESERS.

❓ Kā jūs esošās Kariņa un Levita stagnācijas vietā nodrošināsiet valsts attīstību, ko sen gaida Latvijas iedzīvotāji?

Vēlos Jūs informēt, ka nesen es kā uzņēmējs esmu panācis vienošanos par daudzu miljardu investīciju piesaisti Latvijai ar investoriem no Apvienotajiem Arābu Emirātiem! Šie investori ir attīstījuši Dubaiju un daudzas citas Pasaules pilsētas! Esmu pārliecinājis investorus, ka Latvija ir pareizā vieta, kur ieguldīt lielu naudu. Tāpēc Latvijā jau drīz tiks būvētas jaunas viesnīcas, starptautiskie biroju un konferenču centri, IT biznesa centri, augsta līmeņa dzīvojamie nami un daudzi citi objekti. Varu apstiprināt, ka nākamo gadu laikā, tikai caur šiem projektiem Latvijas ekonomikā ieplūdīs vismaz 10 miljardi eiro investīcijas! Esmu pārliecināts, ka Latvija kļūs par “Ziemeļu Dubaiju”, par vienu no attīstītākajām un bagātākajām valstīm Pasaulē!

Šīs investīcijas izmainīs Latviju līdz nepazīšanai, gluži tāpat, kā tas notika ar Dubaiju! Latvija kļūs par starptautiskā biznesa, finanšu, IT, un tūrisma centru! Latvijā pelnīs gan būvnieki, gan arhitekti, gan būvmateriālu ražotāji un pārdevēji, gan betonētāji, gan krāsotāji, gan metinātāji, gan ceļamkrānu vadītāji, gan buldozeristi, gan santehniķi, gan šoferi, gan sētnieki un citu profesiju strādnieki. Darbs būs viesnīcu darbiniekiem, pārdevējiem, frizieriem, oficiantiem, treneriem, skaistumkopšanas meistarēm, taksistiem un citiem.
Šīs investīcijas stimulēs tūlītēju ekonomikas attīstību, kas dos iespēju nopelnīt naudu ļoti daudziem cilvēkiem Latvijā. Labumu no šīm investīcijām izjutīs katrs Latvijas iedzīvotājs. Valsts budžetā ieplūdīs nauda no nodokļiem, kurus dos attīstība, nevis aizņemšanās vai nodokļu celšana. Valstij būs iespējams izmaksāt normālas pensijas, lai cilvēkiem nodrošinātu cienīgas vecumdienas! Būs iespējams pacelt algas skolotājiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem un policistiem! Visiem, kuri sen jau ir pelnījuši adekvātu algu pielikumu. Taču tas tiks izdarīts no attīstības, nevis no aizņemtas naudas!

Atšķirībā no Kariņa vai Levita, kuri māk aizņemties miljardus, un palielināt Latvijas parādu līdz 18 miljardiem eiro, kurus būs jāatdod nākamajām paaudzēm, man ir reāla pieredze un zināšanas investīciju piesaistīšanā un biznesa attīstīšanā. Jau deviņdesmitajos gados esmu piesaistījis simtiem miljonus lielas investīcijas Latvijas ekonomikai. Sadarbībā ar norvēģu investoriem, būdams viņu biznesa partneris, es uz Latviju atvedu «Rimi» un «Narvessen» veikalu ķēdes, mēs izveidojām tirdzniecības centrus «Alfa», «Mols» «Origo», «Minska», «Dole». Kopā ar norvēģu investoriem rekonstruējām viesnīcas «Latvija» un «Rīdzene», attīstījām projektus «Saules akmens» un Salienas pilsēta.

Manos ģimenes uzņēmumos šodien strādā vairāk nekā 1000 cilvēku. Ja Latvijas tautai ir vajadzīgs Premjers, kurš ir gatavs un spējīgs izvest valsti no esošās krīzes, tad gribu apstiprināt, ka esmu gatavs uzņemties šo smago darbu un izglābt valsti no bankrota, kuram Latvijā tuvojās!

Lai nodrošinātu Latvijas ekonomikai strauju izaugsmi visās tautsaimniecības nozarēs, Latvijas Valdībai ir jāstrādā kopā ar LTRK un LDDK, kopā ar visām uzņēmēju organizācijām. Mums ir jāsaprot, ka naudu rada nevis ierēdņi, bet gan uzņēmēji, kuri nodrošina darbavietas cilvēkiem, kuri maksā nodokļus valstij!
Latvijai ir vajadzīgs Premjers, kuram ir gan pieredze, gan zināšanas kā realizēt lielus projektus. Esmu gatavs palīdzēt Latvijai piesaistīt lielas investīcijas, lai Latvijai nevajadzētu dzīvot uz parāda! Esmu gatavs padarīt Latviju par bagātu valsti!

❓ Latvija Pirmajā Vietā programmā ir paredzēts liels atbalsts ģimenēm ar bērniem. No kurienes Jūs ņemsiet naudu, lai palīdzētu ģimenēm?

Manis savulaik iniciētā Termiņuzturēšanās atļauju programma Latvijai ir piesaistījusi jau 3,5 miljardu eiro investīcijas. Uzskatu, ka šī programma ir jāuzlabo, jo uzturēšanās atļaujas vairs netiek piešķirtas Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, bet mēs varam piesaistīt investorus no Apvienotiem Arābu Emirātiem, Kazahstānas, Uzbekistānas, Ķīnas, Dienvidamerikas un citām pasaules valstīm. Programma ir jāpārveido par Patstāvīgo uzturēšanas atļauju programmu, kur katram investoram ir jāiegulda ne tikai vismaz 250 000 eiro nekustamajā īpašumā, bet arī ir būs jāiegulda vēl 250 000 eiro Nacionālajā Attīstības Fondā, kuru valdība izveidos. Četru gadu laikā šajā fondā mēs piesaistīsim vismaz 2,5 miljardus eiro. Tos valdība izmantos, lai tiktu atbalstīta Ģimeņu atbalsta programma, kurā vecākiem tiks piešķirti 5000 eiro par katru jaundzimušo, kā arī tieši no šīs naudas mēs finansēsim mājokļu atbalsta programmu ģimenēm ar bērniem, kur ģimenei ar vienu nepilngadīgo bērnu dzēsīsim 10% no bankā saņemtā hipotekārā kredīta mājoklim, ar diviem bērniem 20%, ar trim bērniem 30 %, ar četriem bērniem 60%, bet ar pieciem bērniem un vairāk 100% no hipotekārā kredīta tiks dzēsts! Maksimālais kredīts, kurš tiks dzēsts ir 100 000 eiro! Esmu pārliecināts, ka šāda atbalsta programma ģimenēm ievērojami palielinās bērnu dzimstību Latvijā, un arī atgriezīs vismaz 100 000 aizbraukušos Latvijas pilsoņus atpakaļ uz dzimteni. Lai saņemtu šādu atbalstu, Latvijas pilsoņiem būs jādzīvo un jāstrādā Latvijā!

Šī programma veicinās ne tikai bērnu dzimšanas bumu, bet arī radīs celtniecības bumu visā Latvijā, kas radīs daudz jaunas darba vietas, jo ģimenēm būs nepieciešamas jaunas un lielākas mājas.

❓ Kā jūs izglābsiet cilvēkus un valsti no drīz draudošā bankrota?

Pirmais partijas Latvija Pirmajā Vietā lēmums būs iesaldēt cenas, nosakot, ka enerģijas resursu tirgotājiem ir pienākums piegādāt Latvijai gāzi un elektrību par cenu, kas nav augstāka par cenu valstīs, kuras ir mūsu tuvākajā reģionā! Ar to es domāju Baltijas valstis, Poliju un Vāciju. Notiks būtisks cenu samazinājums. Tas ir reāli, jo Latvijai ir lieliskas priekšrocības – gan Inčukalna gāzes krātuve, kas apgādā visu reģionu, gan Daugavas hidroelektrostaciju kaskāde, kurā elektrības pašizmaksa ir ļoti zema. Samazināt energoresursu cenas ir svarīgi gan, lai cilvēki spētu tās samaksāt, gan lai Latvijas uzņēmumi būtu konkurētspējīgi. Ja apkārtējās valstīs gāze un elektrība ir lētāka nekā Latvijā, tad mēs esam nekonkurētspējīgi. Ja mūsu preču pašizmaksa ir augstāka, tad pārdot tās būs grūti. Mēs šajā situācijā nodrošināsim normālas energoresursu cenas, vismaz tādas, kas nav augstākas kā citur. Tas nozīmē, ka mēs izglābsim Latvijas ekonomiku un iedzīvotājus, izvedīsim valsti no krīzes, apturēsim cilvēku došanos svešumā. Jau pagājušajā ziemā bija dīkstāves un notika masveida uzņēmumu slēgšana “lokdaunu” dēļ. Mēs nepieļausim, ka šajā ziemā ir dīkstāves un uzņēmumu slēgšana tādēļ, ka uzņēmumiem nav gāzes, vai gāze un elektrība ir par cenu, ko fiziski nav iespējams samaksāt. Tas būs mūsu valstiskais lēmums, kurš izglābs cilvēkus un uzņēmumus no bankrota.

Latvijā vajag arī atbalstīt ražošanas attīstību. Gribu minēt 3 konkrētus piemērus, ko valdība neatbalstīja. Uzņēmums GRINDEKS, kurā strādā 1700 cilvēki, kurš ir viens no lielākajiem zāļu eksportētājiem Latvijā ar gada apgrozījumu 300 miljoni eiro un nomaksātiem nodokļiem 20 miljoni eiro gadā. GRINDEKS gatavs radīt 600 jaunas darba vietas. Diemžēl valdība nav atbalstījusi uzņēmumu, lai šīs darba vietas tiktu izveidotas.

Uzņēmums AVOTI Lizumos, Gulbenes novadā nodarbina 500 cilvēkus. Apgrozījums AVOTI ir 50 miljoni eiro gadā, lielākā daļa saražoto mēbeļu tiek eksportētas. AVOTI ir gatavs izveidot 200 jaunas darba vietas. Diemžēl valdība nesniedz nekādu atbalstu. Uzņēmums PAVASARS Raunā nodarbina 200 cilvēkus, apgrozījums 25 miljoni eiro, 95% saražoto koka māju tiek eksportētas uz Zviedriju. PAVASARS ir gatavs izveidot 200 jaunas darba vietas, diemžēl valdība nesniedz vajadzīgo atbalstu.

Tie ir tikai daži piemēri, kā Latvijā var izveidot ātri 1000 jaunas darbavietas!

❓ Kā valsts attīstību stimulēs nodokļu samazināšana, kas ir viens no svarīgākajiem punktiem Latvija Pirmajā Vietā programmā?

Nodokļu samazināšanu cilvēkiem dos stimulu strādāt un interesi godīgi maksāt nodokļus, jo pēc tiem kaut kas paliks pāri arī dzīvei. Es to daudzkārt jau esmu izdarījis, pierādot, ka ar nodokļu un nodevu samazināšanu var panākt attīstību. Es samazināju lidostas nodevu, un laikā, kad kā ministrs atbildēju par satiksmes nozari, pasažieru apjoms Rīgas lidostā pieauga par 700%. Brauca tūristi, kas valstī katru gadu atstāja simtiem miljonus. Tāds bija ekonomiskais efekts no pazeminātās nodevas. Latvijā ienāca lētās aviokompānijas Ryanair un citas, padarot lidojumus pieejamus visiem, lētākās biļetes varēja nopirkt par 20 eiro! Būdams ministrs es savulaik panācu, ka uzņēmumu nodoklis tiek samazināts līdz 15%. Finanšu ministrija draudēja, ka valsts budžets zaudēs ap 70 miljonus. Patiesībā valsts ieņēmumi no šī nodokļa palielinājās par 200 miljoniem, jo uzņēmumi attīstījās un sāka maksāt nodokļus! Tie ir piemēri no dzīves, kā, samazinot nodokļus, palielinās ieņēmumi. Daudzi mazie uzņēmēji nodokļus vispār sāka maksāt tikai tad, kad tika ieviests mikrouzņēmuma nodoklis. Pirms tam viņi nemaksāja, jo augstie nodokļi tiem nebija pa spēkam. Es ierosināšu noteikt tikai 10% nodokli pašnodarbinātajiem. Lai cilvēki strādā un uztur savas ģimenes! Es panākšu, ka nekustamā īpašuma nodoklis tiek atcelts vispār. Mēs kompensēsim šos ienākumus, pašvaldībām atdodot uzņēmuma ienākuma nodokļa ieņēmumus. Jūrmalā jau tagad ir 90% nekustamā īpašuma nodokļa atlaide un Jūrmala no tā tikai iegūst. Tas nozīmē, ka nekustamā īpašuma nodokli var atcelt vispār, lai nemocītu cilvēkus un biznesu. Šobrīd cilvēks tiek «sodīts» par to, ka remontē vai iegulda un attīsta savu nekustamo īpašumu. Īpašuma vērtība ceļas un par to viņam uzliek vēl lielāku nodokli. Tas ir jāizbeidz, lai var notikt attīstība.

❓ Kādiem mērķiem šodien ir jābūt Latvijas valsts līderim?

Latvijā varētu būt lieliska valsts, bet šodien te valda bezcerība, izmisums un haoss. Cilvēki jau nespēj apmaksāt gāzes un elektrības rēķinus, bet viņi dzird, ka tiks celti arī apkures rēķini. Cilvēki ir izmisumā – un tie nav mazturīgie, kas vairs nespēj samaksāt rēķinus. Cilvēki un uzņēmumi ir bankrota priekšā, un ar milzu bažām gaida ziemu. Cilvēki pamet Latviju, uzņēmumi aptur darbu. Latvija faktiski visur ir pēdējā vietā. Tikai dārdzības ziņā Latvija ir pirmā ar vislielāko dārdzību. Vai Igaunijā bijis «cits kovids» un viņiem ir kaut kāds «cits karš»? Atšķirība ir tā, ka Igaunijā ir normāla valdība, bet mums ir vāja valdība, kurai turklāt cilvēki nerūp. Tāpēc Latvijai vajadzīgs spēcīgs un pieredzējis līderis, kuram ir plāns, kā novērst valsts bankrotu , kā iesaldēt cenas normālā līmenī, kā glābt situāciju un izvest valsti no krīzes. Līderis, kuram ir vīzija par Latviju kā bagātu un attīstītu valsti! Līderis, kurš vēlas, lai Latvijas tauta būtu draudzīga un vienota! Ir vajadzīgs līderis, kurš nepieļaus cilvēku pazemošanu, piespiedu vakcināciju un mājsēdes! Līderis, kurš, strādājot kopā ar savu profesionālo komandu, panāks, ka Latvijā dzīvos laimīgas ģimenes un Latvijas pensionāriem būs cienījamas vecumdienas! Es kopā ar savu komandu esmu gatavs uzņemties atbildību, un kļūt par Latvijas premjeru. Mūsu partijas profesionāļu valdība jau ir gatava un var uzsākt darbu kaut šodien.

Mūs vadītā Latvijas valdība, pārveidojot Altum, izveidos spēcīgu Nacionālās Attīstības banku, kas palīdzēs attīstīt nacionālo biznesu, lai vietējie uzņēmēji spētu attīstīties gan Latvijā, gan iekarot ārvalstu tirgus. Mēs darīsim visu, lai atkal atjaunojas līdzšinējās varas nogalinātais tranzīts un uzņēmumi. Lai Latvijas Dzelzceļš var pilnvērtīgi strādāt, un līdz ar ostām un citiem uzņēmumiem nodrošina darbu desmitiem tūkstošu cilvēku. Būvēsim automaģistrāles un ceļus, nodrošināsim labu izglītību un medicīnu. Ar šādu attieksmi mēs panāksim, ka Latvija tiešām ir pirmajā vietā! Ka Latvija paliek kristīgu vērtību, tradicionālu, ģimenes vērtību valsts. Valsts, kurā cilvēki draudzīgi un vienoti darbojas, lai Latvija plaukst un zeļ, nevis tās cilvēki ir sašķelti un naidojas savā starpā. Mūsu mērķis ir apvienot Latviju kā vienu ģimeni, un panākt, ka šī zeme ir bagāta un plaukstoša! Tāds ir mans kā līdera mērķis un uzdevums. Un mēs to sasniegsim, padarot Latviju par vienotu, plaukstošu un bagātu valsti.