AINĀRS ŠLESERS: Gāzīsim Kariņa-Levita režīmu – izglābsim valsti un tautu no bankrota

Kā jūs vērtējat Latvijas valsts stāvokli? Ko darīt?

Latvija ir lieliska valsts ar brīnišķīgiem cilvēkiem.

Taču, diemžēl, mūsu Latvijā šodien valda bezcerība, izmisums un haoss. Cilvēki nespēj apmaksāt gāzes un elektrības rēķinus, bet viņi jau dzird, ka tie tiks vēl  un vēl celti. Arī apkures rēķini. Cilvēki ir izmisumā, un tas vairs neattiecas tikai uz mazturīgajiem. Teju katrs otrais vairs nezina kā samaksāt šos rēķinus! Cilvēki un uzņēmumi ir bankrota priekšā un ar milzu bažām gaida ziemu. Cilvēki tūkstošiem un tūkstošiem pamet Latviju, uzņēmumi aptur darbu.

Latvija faktiski visur ir pēdējā vietā. Vien dārdzības ziņā dzirdam: Latvija ir pirmā, ar vislielāko dārdzību. Vai Igaunijā bijis “cits kovids” un viņiem ir kaut kāds “cits karš”? Mums ir viena situācija, taču mums ir dažādas valdības! Latviju šodien vada Kariņa – Levita režīms. Bezatbildīgais un noziedzīgais Kariņa – Levita režīms, kam mūsu cilvēku un Latvijas valsts intereses ir pēdējā vietā. Viņiem nav nekāda plāna, kā reāli iziet no smagās situācijas, ar kuru saskaramies pašlaik. Nemaz nerunājot par to, ka viņiem nav jelkādas vīzijas kā padarīt Latviju par bagātu un veiksmīgu valsti. Vienīgais, ko viņi māk, ir dzīvot uz parāda, iedzenot Latviju un tās cilvēkus parādu jūgā. Šis parāds jau sasniedzis 18 miljardus eiro. Mūsu bērniem un mazbērniem būs jāvergo, lai to atdotu! Ko darīt? Latvijai vajadzīgs spēcīgs un pieredzējis līderis, kuram ir plāns, kā apturēt cenu katastrofu šajā ziemā, kā iesaldēt cenas, kā glābt situāciju un izvest valsti no krīzes. Līderis, kuram ir vīzija par Latviju kā bagātu un attīstītu valsti! Līderis, kurš vēlas, lai Latvijas tauta būtu draudzīga un vienota! Līderis, kurš nepieļaus cilvēku pazemošanu, piespiedu vakcināciju un mājsēdes. Līderis, kurš rītdien, strādājot kopā ar savu profesionālo komandu, panāks, ka Latvijā dzīvos laimīgas ģimenes un Latvijas pensionāriem būs cienījamas vecumdienas! Un es, kopā ar līdzgaitniekiem esmu gatavs uzņemties šo atbildību un kļūt par Latvijas premjeru, kurš pēc esošā režīma 13 gadu laikā veiktās Latvijas gremdēšanas un tās iedzīvotāju spīdzināšanas atkal uzsāk attīstību! Mūsu partijas profesionāļu valdība jau ir gatava un var uzsākt darbu kaut šodien.

Kā tad jūs īsti izglābsiet cilvēkus un valsti no mums visiem draudošā bankrota?

Pirmais partijas “Latvija Pirmajā Vietā “ lēmums būs iesaldēt cenas, nosakot, ka tirgotājiem ir pienākums piegādāt Latvijai gāzi un elektrību par cenu, kas nav augstāka par zemāko cenu, valstīs, kuras ir mūsu tuvākajā reģionā. Ar to es domāju Baltijas valstis, Poliju un Vāciju. Notiks būtisks cenu samazinājums. Tas ir absolūti reāli, jo Latvijai ir lieliskas priekšrocības – gan Inčukalna gāzes krātuve, kas apgādā visu reģionu, gan Daugavas hidroelektrostaciju kaskāde, kurā elektrības pašizmaksa ir ļoti zema. Samazināt energoresursu cenas ir svarīgi gan, lai cilvēki spētu tās samaksāt, gan lai Latvijas uzņēmumi būtu konkurētspējīgi. Ja apkārtējās valstīs gāze un elektrība ir lētāka nekā Latvijā, tad mēs esam pilnīgi nekonkurētspējīgi. Mūsu preču pašizmaksa ir augstāka, tāpēc pie esošās varas tās neviens nepirks. Mēs šajā situācijā nodrošināsim normālas energoresursu cenas, vismaz tādas, kas nav augstākas kā citur Tas nozīmē izglābt Latvijas ekonomiku un iedzīvotājus, izvest valsti no krīzes, apturēt cilvēku došanos svešumā. Pagājušajā ziemā bija dīkstāves un notika masveida uzņēmumu slēgšana lokdaunu dēļ. Mēs to nepieļausim. Mēs nepieļausim, ka šajā ziemā ir dīkstāves un uzņēmumu slēgšana tādēļ, ka uzņēmumiem nav gāzes vai gāze un elektrība ir par cenu, ko fiziski nav iespējams samaksāt. Tas būs valstisks lēmums, kurš izglābs cilvēkus un uzņēmumus no bankrota.

Kā jūs nodrošināsiet to attīstību, ko jau sen gaida Latvijas iedzīvotāji, šīs Kariņa – Levita stagnācijas vietā?

Vispirms ar nodokļu samazināšanu, lai cilvēkiem un uzņēmumiem būtu stimuls strādāt. Es daudzkārt jau esmu to paveicis, pierādot, ka ar nodokļu un nodevu samazināšanu var panākt attīstību. Es samazināju lidostas nodevu, un  laikā, kad kā ministrs atbildēju par satiksmes nozari, pasažieru apjoms Rīgas lidostā pieauga par 700%. Septiņsimt! Latvijā ienāca lētās aviokompānijas, padarot lidojumus pieejamus visiem.  Būdams ministrs es savulaik panācu, ka uzņēmumu ienākuma nodoklis tiek samazināts līdz 15%. Finanšu ministrija draudēja, ka valsts budžets zaudēs ap 70 miljonus eiro. Patiesībā valsts ieņēmumi no šī nodokļa palielinājās par 200 miljoniem eiro, jo uzņēmumi attīstījās un sāka maksāt nodokļus! Tie ir īsti piemēri no dzīves, kā, samazinot nodokļus palielinās ieņēmumi. Daudzi mazie uzņēmēji nodokļus vispār sāka maksāt tikai tad, kad tika ieviests mikrouzņēmuma nodoklis. Pirms tam viņi nemaksāja neko, jo augstie nodokļi tiem nebija pa spēkam. Es ierosinu noteikt tikai 10% nodokli pašnodarbinātajiem. Lai cilvēki strādā un uztur savas ģimenes!

Es panākšu, ka nekustamā īpašuma nodoklis tiek atcelts vispār. Kā Igaunijā un daudzās citās valstīs. Mēs atradīsim ceļu, kā kompensēt šo naudu pašvaldībām no citiem valsts budžeta ienākumiem, kuri pieaugs. Jūrmalā jau tagad ir 90% nekustamā īpašuma nodokļa atlaide un Jūrmala no tā tikai iegūst. Tas nozīmē, ka nekustamā īpašuma nodokli var atcelt vispār, lai nemocītu cilvēkus un nemocītu biznesu. Šobrīd cilvēks tiek “sodīts” par to, ka remontē vai iegulda un attīsta savu nekustamo īpašumu. Īpašuma vērtība ceļas un par to viņam uzliek vēl lielāku nodokli. Kā teicu: mēs pilnībā atcelsim nekustamā īpašuma nodokli, lai ļaudis būvē, remontē un sakārto vidi. Un tādējādi ieplūst nauda budžetā. No attīstības, nevis no šantāžas ar negodīgiem nodokļiem, žņaudzot cilvēkus un ekonomiku.

Mēs darīsim visu, lai atkal atjaunojas līdzšinējās varas nogalinātais tranzīts un uzņēmumi. Latvijas Dzelzceļš var pilnvērtīgi strādāt, līdz ar ostām un citiem uzņēmumiem nodrošinot darbu desmitiem tūkstošu cilvēku.

Nākamajai Latvijas valdībai jāizveido spēcīga Nacionālā Attīstības banka, kas palīdzēs attīstīt nacionālo biznesu, lai  vietējie uzņēmēji, nevis ārvalstnieki, kļūtu par vadošajiem  Latvijā un spētu iekarot ārvalstu  tirgus. Par pamatu nacionālajai attīstības bankai ņemsim uzņēmumu “Altum”, kurš šobrīd sniedz finanšu pakalpojumus uzņēmumiem. Mēs tajā iepludināsim lielu kapitālu un pārvērtīsim to par banku, kura darbojas, pirmkārt, Latvijas interesēs. Nodrošināsim  līdzfinansējumu visiem tiem, kuri grib realizēt jaunus projektus. Lielajiem, mazajiem,  vidējiem vietējiem uzņēmējiem. Piemēram, ja kāda komercbanka ir gatava  piešķirt 70% projekta finansējuma, tad  “Altum” (nākamā Nacionālā Attīstības banka) vēl pieliks klāt vismaz 20% kā  līdzfinansējumu. Uzņēmējam pietiks ar 10% savu līdzekļu,  lai saņemtu kredītu savam projektam.

Mēs atcelsim visus ierobežojumus, lai attīstītos izglītības un medicīnas eksports, kuram Latvijā ir milzīgs potenciāls! Padarīsim Latviju par starptautiskā biznesa, IT un tūrisma centru, lai mūsu valsts kļūtu par Eiropas jauno „ziemeļu Dubaiju”, ko apbrīno pasaule. Noteikti kā attīstības instrumentu izmantosim termiņuzturēšanās atļauju programmu, piesaistot Latvijai turīgus cilvēkus no visas pasaules, kuri grib dzīvot Eiropas Savienībā. To esmu jau pierādījis reālajā dzīvē: termiņuzturēšanās atļauju programma tika radīta pēc manas iniciatīvas un ir palīdzējusi izvest Latviju no finanšu krīzes, kas visā pasaulē sākās 2008.gadā. Tajā laikā ar šīs programmas palīdzību Latvijai tika piesaistītas vairāk nekā 3 miljardi eiro investīcijas! Arī tagad ir iespējams piesaistīt daudzu miljardu investīcijas, jo pasaulē ir daudz turīgu cilvēku, kuriem Londona, Parīze vai Ņujorka ir par dārgu, bet kuri var atļauties ieguldīt Latvijā, 250 tūkstošus nekustamajā īpašumā un vēl ieguldīt 250 tūkstošus Nacionālajā attīstības fondā, kuru valsts izveidos bērnu un ģimeņu atbalstam, kā arī investīcijām visdažādākajos Latvijai nepieciešamajos projektos. Protams, šādus investorus ļoti stingri vērtēs un pārbaudīs drošības dienesti, dodot savu atzinumu, vai šiem konkrētajiem cilvēkiem šādu atļauju drīkst izsniegt. Investori šeit tērēs naudu un attīstīs savu biznesu, nodrošinot ienākumus Latvijas valstij un iedzīvotājiem. Ja investīcijas Latvijā neienāks, alternatīva būs pavisam cita. Izmirstošā un parādos slīkstošā Latvija, būs valsts, kurai nemitīgi vajadzēs Eiropas Savienības palīdzību, kura par to savukārt uzspiedīs Latvijai pieņemt bēgļus. No Āfrikas, Sīrijas, Lībijas, Irākas – no karstajiem punktiem, ar pilnīgi citu mentalitāti un vispār bez jebkādas piederības mūsu kultūrai.

Ambiciozi. Bet kāda ir jūsu pieredze šādu lielu pārmaiņu procesu veikšanā?

1992.gadā 22 vecumā es izveidoju Latvijas informācijas un tirdzniecības centru Norvēģijā, kuru vadot es piesaistīju milzīgas Norvēģijas investīcijas Latvijas ekonomikā, kuras palīdzēja pārveidt Latviju no postpadomju valsts par mūsdienīgu ekonomiku.

1995.gadā es ievedu Latvijā pirmo moderno vīriešu apģērbu veikalu ķēdi “Dressmann”, pirms tam Latvijā nebija neviena rietumu vīriešu apģērbu veikalu tīkla. 1996.gadā 26 gadu vecumā es kļuvu par Universālveikala “Centrs” prezidentu, kas tolaik bija lielākais universālveikals Latvijā. Tajā strādāja vairāk nekā 1000 darbinieku. Sadarbībā ar norvēģu partneriem Franku Varneru un Ēriku Hāgenu es sāku modernu lielveikalu tīklu un tirdzniecības centru atvēršanu, kādu līdz tam Latvijā nebija. Sākās milzīgs pārmaiņu process Latvijas tirdzniecībā, nekustamo īpašumu attīstīšanā, būvniecībā un investīcijās. Sadarbībā ar norvēģu investoriem, būdams viņu biznesa partneris, es uz Latviju atvedu “Rimi” un “Narvesen” veikalu ķēdes, mēs izveidojām tirdzniecības centrus “Alfa”, “Mols” “Origo”, “Minska”, “Dole”. Kopā ar norvēģu investoriem rekonstruējām viesnīcas “Latvija” un “Rīdzene”, attīstījām projektus “Saules akmens” un Salienas pilsēta.

28 gadu vecumā 1998.gadā es kļuvu par Ekonomikas ministru Viļa Krištopana valdībā. 2002.gadā es kļuvu par Ministru prezidenta biedru, 2004.gadā kļuvu par Ministru prezidenta biedru un Satiksmes ministru.

Man bija gods un izdevība ievest Latvijā lēto pārvadājumu aviokompāniju “Ryanair”. Tā pazemināja biļešu cenas, padarot pieejamus lidojumus ikvienam iedzīvotājiem. Pirms tam ceļot ar lidmašīnu varēja atļauties tikai nedaudz cilvēku. Es arīdzan atvedu uz Latviju prāmju līniju “Tallink”. Atgādināšu, ka pirms tam pasažierus pārvadāja uz Stokholmu vien vecs, sagrabējis PSRS laiku prāmis “Iļjičš”. Piecos gados, kad manā atbildībā bija satiksmes joma, Latvijas lidosta, tranzīta bizness, Rīgas, Liepājas, Ventspils ostas, dzelzceļš un visa tranzīta nozare piedzīvoja nebijušu uzplaukumu un rekordaugstu kravu un pasažieru pārvadājumu apjomu pieaugumu.

Sakiet, kā Jūs atbalstīsiet jaunās ģimenes, bērnus un pensionārus?

Vispirms, pensiju indeksācijai jābūt taisnīgai, bet cienīgas pensijas iespējams nodrošināt vien tad, ja būs jaunie, kas strādā, nopelna un maksā nodokļus. Pats svarīgākais – lai Latvijā dzimst bērni. Tāpēc, par katru jaundzimušo bērnu vecāki saņems 5000 eiro atbalstu. Tas ir tikai normāli, ņemot vērā, kādi izdevumi ir jaunajiem vecākiem un, cik tas ir būtiski mūsu valstij. Katrai ģimenei ar vienu bērnu dzēsīs hipotekāro kredītu 10% apmērā, ģimenei ar diviem bērniem 20%, ģimenei ar trīs bērniem 30%, četru bērnu ģimenei valsts dzēsīs 60%, un katrai piecu bērnu un lielākai ģimenei valsts dzēsīs 100% no hipotekārā kredīta. Maksimālais kredīts būs līdz 100 000 eur. Ģimenei, kura būs saņēmusi šādu atbalstu, būs jādzīvo un jāstrādā Latvijā. 100 tūkstoši eiro ir summa, par kuru ir iespējams iegādāties dzīvokli vai pat māju. Šādā veidā tiks stimulēta dzimstība un Latvijas reģionālā attīstība, jo daudzi cilvēki varēs iegādāties lielākus mājokļus ārpus Rīgas, kur tie ir lētāki. Nevis vārdos, bet gan darbos tiks sekmēta Latvijas cilvēku atgriešanās no ārvalstīm, jo daudzi cilvēki šodien nevar atgriezties uz Latviju, jo viņiem Latvijā nav savas mājas, kur dzīvot. Ar šādu attieksmi mēs panāksim, ka Latvija tiešām ir pirmajā vietā! Ka Latvija ir kristīgu vērtību, ģimenes vērtību valsts. Valsts, kurā cilvēki draudzīgi un vienoti darbojas, lai tā plaukst un zeļ, nevis ir sašķelti un naidojas savā starpā, dzīvojot trūkumā. Mūsu mērķis ir apvienot Latviju kā vienu veselu ģimeni un panākt, ka šī zeme ir bagāta un plaukstoša! Tāds ir mans kā līdera mērķis un uzdevums.

Mēs visu to varēsim sasniegt, ja 1.oktobrī tiks nomainīts Kariņa-Levita režīms, un tauta atbalstīs partiju Latvija pirmajā vietā un mani, kā Latvijas Ministru Prezidentu!